فراخوان هشتمین جشنوارۀ بین‌المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر

مقدمه

جشنوارۀ صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر رویدادی بین‌المللی است که فرصتی مهیا می‌سازد برای رقابتی میان برجسته-ترین و ارزشمندترین آثار فاخر صنایع دستی و هنرهای سنتی که توسط استادان صاحب‌سبک خلق می‌شود. این جشنواره، که با گستره‌ای جهانی طراحی و اجرا می‌شود برجسته‌ترین آثار خلاق را در سطوح طراحی، تکنیک و کیفیت مواد اولیه در قالب آثار فاخر به نمایش می‌گذارد و فضایی سالم برای رقابت و در عین حال، زیرساختی فنی و مورد تأیید برای الگوسازی می-باشد.

شرایط و نحوۀ ارسال آثار داخلی (ویژۀ نمایشگاه)

  • آثار باید بر اساس معیارها، فاخر خلق شده و به لحاظ طراحی و کیفیت اجراء، خاص و منحصر به فرد باشند.
  • هر شرکت‌کننده می‌تواند با 3 اثر از جدیدترین آثار منحصر به فرد خود که در هیچ جشنواره‌ای شرکت نکرده باشد در این رویداد حاضر باشد. (شایان ذکر است برای هر اثر باید ثبت نام جداگانه ای صورت پذیرد که منجر به دریافت کد رهگیری مختص به آن اثر شود)
  • آثار راه یافته به جشنواره‌های قبلی فجر به این جشنواره راه نخواهند یافت.
  • تمامی آثار ارسالی باید به طور مجزا دارای شناسنامه بدین صورت باشند: نام اثر، ابعاد، تکنیک، مواد اولیه و نام و نام خانوادگی سازندۀ اثر
  • متقاضیان باید تصاویر با کیفیت آثار خود را همراه با اطلاعات اثر شامل نام آن، تکنیک، نام و نام خانوادگی سازنده یا سازندگان، شهر، شمارۀ تلفن ثابت و تلفن همراه و نشانی دقیق پستی در سایت جشنواره به آدرس fajr.mcth.ir تا تاریخ 1402/11/10 ثبت و ارسال نمایند.
  • انتخاب آثار در دو مرحله صورت می‌پذیرد. در مرحلۀ اول، تصاویر توسط هیئت انتخاب اولیۀ آثار بررسی شده و در مرحلۀ دوم اصل آثار توسط هیئت داوران مورد بررسی قرار گرفته و در صورت دارا بودن ویژگی‌های مورد نظر، به نمایشگاه جشنواره راه خواهند یافت. داوری مرحلۀ اول به معنای راهیابی قطعی به نمایشگاه نیست.

زمان و مکان برگزاری

آخرین مهلت ارسال تصاویر آثار:1402/11/10                                     اعلام نتایج اولیه: 1402/11/15   

 ارزیابی فیزیکی (داوری) آثار: 1402/11/30    

  زمان و محل تحویل آثار :  محل تحویل آثار مجموعه فرهنگی آزادی ، زمان تحویل برای مشارکت کنندگان داخلی 20 الی 25 بهمن ماه 1402میباشد. 

محل نمایش آثار برگزیده: میدان آزادی  ، مجموعه فرهنگی آزادی

زمان افتتاحیه: 1402/11/27      

 روزها و ساعات بازدید از نمایشگاه: 28 بهمن تا 30 بهمن، ساعت 10-20 در محل مجموعه فرهنگی برج آزادی

زمان و محل اختتامیه: 1402/12/1 ، سالن همایش برج میلاد 

کارگاه اموزشی و نشست تخصصی : 28 تا 30 بهمن 1402

رابط سازمانی: برای اطلاعات بیشتر می توانید با رابط سازمانی جشنواره

جناب آقای احسانی با شماره تماس 0216631426-02166341558 و یا همراه  09124069315  

آدرس سایت رسمی جشنواره:         fajr.mcth.ir

نشانی و شماره تماس دبیرخانه جشنواره بین المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر: تهران خیابان فردوسی خیابان تقوی نبش کوچه مهنا عمارت مهنا(کوشک)